Sealey PTC/150VA/M14 DA Backing Pad for Hook & Loop Discs Ø148mm M14 x 2mm
★★★★★ 4.7 27 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by ilmalampopumput.fi
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Suitable for air and electric tools fitted with M14 thread.
  • Suitable for air and electric tools fitted with 5/16-inch UNF thread
  • Compatible with Ø150 mm hook and loop discs
  • Backing pad
Color Multicoloured
Brand Name Sealey
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 142 Grams
Manufacturer Sealey
Item Thickness 2 Millimeters
Item Type Name Sealey PTC/150VA/M14 Ø148mm DA Backing Pad for Hook and Loop Discs M14 x 2mm
Number of Items 1
Included Components Backing Pad
Surface Recommendation Electric Tools
Global Trade Identification Number 05024209713528
EU Spare Part Availability Duration 1 Years
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
27 ratings | 11 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (23)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)